Obitur.pl

Uroda

W nowy rok zadbaj o siebie!

W nowy rok zadbaj o siebie!

Nowy Rok to magiczny czas nowych postanowień. Chęć zmiany deklaruje aż 1/3 Polaków. Zwykle dotyczą zamiany stylu życia, większej aktywności fizycznej, utrzymania zbilansowanej diety. Jednym słowem to okres, w którym każdy pragnie dbać o siebie!

Nowy Rok = nowa ja! Od czego zacząć?

Niestety nie wszystkie z noworocznych postanowień zostają utrzymane przez cały rok. Często przypływ euforii i pozytywnej energii związanej ze zmianami sprawia, że zakładamy zbyt wiele i szybko się zniechęcamy. Dlatego noworoczne postanowienia najlepiej zacząć od drobnych rzeczy i dbania o siebie. Nic tak nie podnosi samooceny i nie poprawia samopoczucia, jak chwila dla ciała, umysłu i skóry. Warto zacząć od podstaw, np. dwóch spacerów w tygodniu, wieczoru tylko dla siebie, odpowiedniej pielęgnacji skóry. Z pomocą w utrzymaniu postanowień mogą przyjść także regularne wizyty w gabinecie medycyny estetycznej.

Dokładne poznanie potrzeb skóry

Dbanie o siebie najlepiej rozpocząć od wizyty w klinice dermatologicznej, w której specjalista dokona dokładnej oceny stanu skóry. Pomoże dobrać odpowiednie preparaty do codziennej pielęgnacji, a także zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, które znacznie poprawią jej kondycję. Do najbardziej popularnych zabiegów, dających najlepsze rezultaty należą:

Zabiegi pielęgnacyjne z wykorzystaniem kwasu hialuronowego

Kwas hialuronowy (HA) naturalnie występuje w ludzkim organizmie. Niestety, z wiekiem jego poziom spada i konieczne staje się uzupełnianie niedoboru. W tym celu najlepiej sprawdza się iniekcja skóry preparatami z HA. Dla wzmocnienia efektów często łączy się go z witaminami, antyoksydantami, koenzymami, aminokwasami czy składnikami mineralnymi. To jeden z najlepszych sposobów rewitalizacji służący przywróceniu skórze odpowiedniego poziomu nawilżenia i przywrócenia młodszego wyglądu. Kwas hialuronowy ma zdolność do wiązania wody, dzięki czemu nawilża skórę, przywraca jej spójności i jędrności. Poprzez hamowanie akcji wolnych rodników pełni również funkcję antyutleniacza. Silne nawilżenie pozwala również odtworzyć optymalne środowisko fizjologiczne w którym polepsza się aktywność komórkowa, a to z kolei sprzyja dodatkowej produkcji kolagenu.

Mikrodermabrazja

Głównym zadaniem mikrodermabrazji jest spłycenie warstwy rogowej naskórka do momentu osiągnięcia optymalnych efektów dla indywidualnych potrzeb skóry. W zależności od zamierzonego efektu, można wyregulować parametry i dopasować siłę działania aparatu. Efekt, jaki daje mikrodermabrazja jest szeroki: od płytkiego złuszczania, poprzez delikatny masaż, odblokowanie gruczołów ujść łojowych, po silne złuszczanie skóry.

Peeling kawitacyjny

Polega na oczyszczaniu skóry za pomocą ultradźwięków. Peeling kawitacyjny umożliwia delikatne, a zarazem skuteczne usunięcie zanieczyszczeń i martwych komórek naskórka. Zabieg jest niezwykle bezpieczny i komfortowy, a więc z powodzeniem może być stosowany do wszystkich rodzajów skóry.