Obitur.pl

Technologie

System rurowy Jacob i transport grawitacyjny

System rurowy Jacob i transport grawitacyjny

Transport grawitacyjny wyróżnia się prostą budową i niskimi kosztami codziennej eksploatacji. Sprawdza się doskonale przy produkcji żywności i do przenoszenia większości materiałów sypkich.  Z jakich elementów warto zaprojektować konstrukcję?

Łatwość instalacji, demontażu oraz modyfikacji przydatna w wielu zakładach produkcyjnych

Z pomocą przychodzi system rurowy Jacob przeznaczony do szybkiego transportu materiałów sypkich w przemyśle spożywczym i chemicznym. Wyróżnia się szczelnością i łatwością serwisowania. Większość elementów systemu można rozłożyć i dokładnie oczyścić. System rurowy Jacob posiada atesty umożliwiające pracę z powszechnymi produktami spożywczymi, bez negatywnych konsekwencji dla przedsiębiorcy. System rurowy Jacob bazuje na elementach wykonanych ze stali nierdzewnej, a to materiał chętnie wykorzystywany w branżach doceniających wydajność. Profesjonalny transport grawitacyjny nie powinien się zatykać i ograniczać tylko do jednego typu produktu. Im większa wszechstronność, tym z reguły większe korzyści dla przedsiębiorcy przy zmianie warunków rynkowych. System rurowy Jacob sprawdza się w układach grawitacyjnych, ale również pneumatycznych pod lub nadciśnieniowych. W takim układzie materiały sypkie przesyła się niezwykle szybko i to na duże odległości przy zachowaniu konkurencyjnych warunków wdrożenia.

Wiele elementów pracujących w różnych zakresach temperatur

System Jacob to duże zalety dla przedsiębiorcy ze względu na wytrzymałość połączeń i pracę w warunkach różnych temperatur. W systemie występują wyrzutnie dachowe, wysoko oceniane przez ekspertów kształtki redukcyjne, łuki, rury, przesypy, czy rozdzielacze. Ze względu na wszechstronność technologia sprawdza się w wielu branżach i spełnia nietypowe wymagania projektowe. Elementy dopuszcza się do użytku zgodnie z przepisami amerykańskiej FDA, więc w pierwszej kolejności takim transportem grawitacyjnym powinni zainteresować się producenci żywności. System rurowy Jacob zdominował inwestycje w Europie i cieszy się dużym uznaniem ze względu na szybką dostępność pod różne scenariusze produkcji. Jacob przez wyspecjalizowanych partnerów dostarcza również uszczelki przystosowane do wysokich temperatur i z właściwościami anty-statycznymi.

Ważne zalety systemu Jacob:

  • szybki montaż, demontaż, czyszczenie elementów,
  • wysoka elastyczność pod wiele wymagań produkcyjnych,
  • uniwersalność, czyli optymalizacja pod przesyp grawitacyjny, rozdzielanie lekkich surowców, możliwość modyfikacji w przypadku zmiany warunków produkcji,
  • atesty dopuszczające do kontaktu z żywnością,
  • niska awaryjność potwierdzona przez wiele zakładów w całej Europie,
  • niemiecka jakość, know how rozwijane od 1924 roku.

Na zakończenie

Transport grawitacyjny to powszechny widok w zakładach produkcji żywności, czy chemii, dlatego warto zainteresować się połączeniami mało awaryjnymi, prostymi w modyfikacji, czyszczeniu i po prostu bezpiecznymi dla użytkownika. System Jacob spełnia takie założenia i pokazuje klasę niemieckiej precyzji.