Obitur.pl

Lifestyle

Strzelanie – rozrywka nie tylko dla mężczyzn

Strzelanie – rozrywka nie tylko dla mężczyzn

Strzelanie to aktywność uniwersalna i dedykowana nie tylko mężczyznom, ale również kobietom i najmłodszym, wręcz całym rodzinom. Dlaczego strzelanie to dobra rozrywka?

Czego można się spodziewać po pierwszej wizycie na strzelnicy?

Strzelanie z instruktorem to dla początkujących najlepsze rozwiązanie, ponieważ umożliwia szybkie opanowanie podstawowych zasad związanych z trzymaniem broni. Dodatkowo instruktor przekazuje informacje o postawie strzeleckiej, dostępnym arsenale, czy o możliwościach toru. Strzelanie sportowe to zaledwie jeden z obszarów rozwoju. Dużym zainteresowaniem, szczególnie wśród młodzieży cieszy się strzelectwo historyczne i bojowe połączone z rozgrywaniem taktycznych scenariuszy. Przynależność do klubu sportowego nie jest obowiązkowa, natomiast mile widziana, jeżeli amator szuka czegoś więcej i chce zaangażować się w dyscyplinę. Wiele klubów na strzelnicach ułatwia wyrobienie licencji.

Czy trzeba się specjalnie przygotować do wyjścia na strzelnicę?

Wyjście na strzelnicę nie wymaga specjalnych przygotowań. Wystarczy wygodny ubiór i wykupienie odpowiedniego pakietu. W każdym pakiecie na strzelnicy znajduje się opieka instruktora. Nie można z niej zrezygnować, dopóki nie uzyska się odpowiedniego poziomu zaawansowania. To instruktor decyduje, czy dana osoba może oddać strzały na torze. Strzelanie z dziećmi to standard. Najmłodsi pojawiają się na torach, albo po uzyskaniu pisemnej zgody od rodziców, albo ze starszym opiekunem. Wiele zależy od wewnętrznego regulaminu obiektu. Strzelnice udostępniają też nauszniki, więc osoby wrażliwe na hałas skupią się bez problemu.

Wiele możliwości współpracy ze strzelnicą

Stanowiska strzeleckie wynajmuje się z reguły na godziny, ale zdarzają się przypadki wypożyczania całych obiektów, chociażby na wieczory kawalerskie i panieńskie. Strzelnice działają w formie zamkniętej i otwartej. Często organizują wewnętrzne wydarzenia umożliwiające ocenę własnych umiejętności strzeleckich. Zapoznanie się z bronią nie jest trudne i już na pierwszej wizycie można oddać wiele strzałów. Nawet osoby ze słabszym wzrokiem mogą skorzystać z uroków strzelnicy. Instruktor po prostu ustawi tarcze bliżej klienta.

Zróżnicowany arsenał dopasowany do predyspozycji fizycznych

Na większości strzelnic można wypróbować karabiny samoczynne, klasyczne rewolwery, strzelby z silniejszym odrzutem, czy najpopularniejsze pistolety. Kobiety z reguły rozpoczynają od pistoletów, ale nie jest to obowiązkowe. Dzieci zapoznają się natomiast z bronią pneumatyczną, typowo sportową, często o mniejszym odrzucie.

Od początkującego do zaawansowanego, a także perspektywa wyrobienia licencji

Strzelanie z dziećmi i z instruktorem to świetna zabawa, a profesjonalne strzelnice otwierają się na każdego człowieka zainteresowanego rozładowaniem napięcia, czy po prostu ciekawą dyscypliną. Bardziej zaawansowanym zawodnikom zaleca się dołączenie do klubu sportowego i wyrobienie licencji, która ułatwia noszenie broni oraz wyjazdy na zawody w całym kraju.