Obitur.pl

Dom

Oświetlenie ogrodu – nowoczesne rozwiązania

Oświetlenie ogrodu – nowoczesne rozwiązania

Oświetlenie w ogrodzie pełni kilka ważnych funkcji. Po pierwsze dba o bezpieczeństwo domowników podczas poruszania się w ogrodzie. Ma kluczowe znaczenie dla funkcjonalności przestrzeni. Kolejną zaletą oświetlenia w ogrodzie jest estetyka, ponieważ nowoczesne lampy są elementem dekoracyjnym.

Oświetlenie bezprzewodowe

Nie w każdym ogrodzie jest poprowadzona energia elektryczna, do której można podłączyć rozmaite światło. Aby jednak doświetlić przestrzeń producenci stworzyli bezprzewodowe lampy LED, dzięki nim oświetlenie zewnętrzne nabiera charakteru, bez konieczności podpinania się do energii elektrycznej. Takie rozwiązania sprawdzą się idealnie na tarasie, w altankach ogrodowych i przydomowej przestrzeni.

Można spotkać dwa rodzaje takich lamp:

  • SOLARNE  
  • ZASILANE BATERIAMI

Lampy solarne są zasilane przez słońce w ciągu dnia, wieczorem mogą świecić jasnym światłem. Dzięki temu są praktycznie bez kosztowe, ale uzależnione od ilości światła w ciągu dnia.

Lampy zasilane bateriami lub akumulatorami można ładować, gdy stracą swą moc. Można je wykorzystać w miejscach, gdzie okazjonalnie potrzeba światła.

Modne oświetlenie ogrodowe

Jeśli jednak w ogrodzie jest podłączenie do energii elektrycznej nie ma żadnych ograniczeń w projektowaniu źródeł światła. Wtedy w altanach i na tarasach można zawiesić piękne żyrandole oraz zamontować kinkiety zewnętrzne. Takie oświetlenie dodaje uroku i elegancji.

W nowoczesnych ogrodach króluje symetria i naturalne materiały. Niezależnie od tego w jakim stylu jest ogród i nie ważne czy domownicy zdecydowali się na styl Retro, Hampton czy Boho. Każdy z nich można dekorować nowoczesnym światłem LED, które doskonale pasuje do każdej przestrzeni, nadając jej niesamowity charakter.

Nowoczesne oświetlenie zewnętrzne łączy ze sobą funkcjonalność, dzięki które można swobodnie poruszać się po ogrodzie oraz wykonywać niezbędne prace oraz dekoruje przestrzeń. Dzięki temu, odpoczynek w ogrodzie lub na tarasie jest o wiele przyjemniejszy. Piękne urządzone przestrzenie mają dobry wpływ na nastrój.