Obitur.pl

Medycyna

Modelowanie ust kwasem hialuronowym pod lupą

Modelowanie ust kwasem hialuronowym pod lupą

Jednym z podstawowych zabiegów kosmetologicznych jest modelowanie ust kwasem hialuronowym. Dzięki niemu możliwe jest nadanie ustom pożądanego kształtu oraz ich powiększenie i nawilżenie. Efekty utrzymują się długo, a zadbane usta wpływają korzystnie na estetykę twarzy oraz pewność siebie pacjentek. Na czym polega ten zabieg i czy jest w pełni bezpieczny?

Czym jest kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy to naturalnie występujący w ludzkim organizmie związek chemiczny, którego stężenie maleje wraz z wiekiem. To naturalny składnik skóry, dlatego zabiegi z nim związane także powinno traktować się jako naturalne. Podstawowym zadaniem kwasu w naszym ciele jest nawilżenie skóry, w tym nawilżenie ust oraz utrzymanie ich jędrności. Odpowiada także za regenerację skóry po urazach lub oparzeniach słonecznych.

Komu rekomendowany jest zabieg?

Na zabieg modelowania ust kwasem hialuronowym najczęściej decydują się osoby, które nie do końca są zadowolone z rozmiaru swoich ust lub ich kształtu. Naturalnym zjawiskiem jest to, że z wiekiem usta tracą na objętości, nawilżeniu i elastyczności. Wokół nich mogą pojawiać się mało estetyczne zmarszczki, a kąciki ust nabywają tendencji do opadania. Jest to związane ze spadkiem stężenia kwasu hialuronowego w organizmie, który jest naturalnym składnikiem. Skorzystanie z zabiegu modelowania ust kwasem hialuronowym sprawi, że jego ubytki zostaną uzupełnione, a usta odzyskają swój dawny blask, objętość i nawilżenie.

Na czym polega zabieg?

Na samym początku w okolice ust pacjentki nakładany jest preparat ze środkiem znieczulającym. Najczęściej do tego celu wybierane są kremy. Następnie w miejsce zabiegowe wstrzykiwany jest preparat z kwasem hialuronowym, który ma postać żelu. Kwas szybko wiąże się z wodą i uzupełnia ubytki w ustach, redukuje niedoskonałości i je nawilża.

Czego spodziewać się po zabiegu?

Efekty wykonanego zabiegu widoczne są bardzo szybko. Usta od razu zyskują na jędrności i objętości oraz nadaje się im oczekiwanego kształtu. Ponadto są nawilżone, dzięki temu minimalizuje się ryzyko ich pękania i nieestetycznego wyglądu. Zabieg modelowania ust kwasem hialuronowym wpływa także na redukowanie zmarszczek występujących w ich okolicach. Przez pierwsze 2-3 dni po zabiegu usta mogą być lekko obrzęknięte i zaczerwienione. Na szczęście te objawy szybko znikają, a pacjentki mogą cieszyć się nawilżonymi i zadbanymi ustami.

Aby utrzymać efekty zabiegu w dłuższej perspektywie, warto postawić na jego regularne powtarzanie. W zależności od predyspozycji pacjentek i kondycji ich ust, efekty zabiegu utrzymują się średnio od 6 do 12 miesięcy.

Bezpieczeństwo zabiegu

Jeżeli zabieg jest przeprowadzony przez renomowanego specjalistę oraz z zachowaniem zasad higieny i bezpieczeństwa, to jest w pełni bezpieczny dla pacjentek.

Przeciwwskazania do zabiegu

Choć w zabiegu wykorzystuje się kwas hialuronowy, to jednak istnieją określone przeciwwskazania do jego stosowania. Z modelowania ust powinny zrezygnować:

  • kobiety w ciąży;
  • kobiety karmiące;
  • osoby z nowotworem;
  • osoby w trakcie infekcji (np. opryszczka, przeziębienie);
  • osoby cierpiące na choroby autoimmunologiczne.