Obitur.pl

Biznes

Jaką folię do laminatorów rolowych wybrać?

Jaką folię do laminatorów rolowych wybrać?

Laminowanie dokumentów lub innych przedmiotów to bardzo popularny zabieg. W ten sposób można nie tylko zabezpieczyć papier przed uszkodzeniem, ale także nadać mu wyjątkowego efektu wizualnego. To sprawia, że wśród popularnych usług znajduje się m.in. laminowanie ulotek promocyjnych i wizytówek. Wpływ na jakość wykonania usługi ma staranne dobranie folii do laminowania, która pasuje do danego modelu laminatora. W tym tekście skupimy się na laminatorach rolowych i foliach, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

Czym jest laminator rolowy?

To sprzęt, który doskonale sprawdza się w codziennej i intensywnej pracy. Laminatory rolowe powstały przede wszystkim z myślą o użytkowaniu ich w zakładach poligraficznych oraz w punktach usługowych. Zdecydowanie rzadziej ten profesjonalny sprzęt wykorzystuje się w firmowym biurze, z wyjątkiem organizacji, które drukują i laminują na szeroką skalę. Laminatory rolowe to przemysłowe urządzenia, które gwarantują najwyższą rynkową wydajność i przygotowano je z myślą o zaspokojeniu zaawansowanych potrzeb wśród najbardziej wymagających klientów.

Jaką folię do laminatora rolowego wybrać?

Folia do laminatorów rolowych powinna być doskonale dopasowana do danego urządzenia. Kolejnym ważnym aspektem jest wybranie rozmiaru folii do możliwości urządzenia oraz swoich potrzeb. Inne wymiary powinny mieć arkusze do laminowania mniejszych dokumentów, a inne arkusze przeznaczone do pokrywania warstwą laminatu dużych arkuszy papieru. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości przy wyborze odpowiedniej folii, warto skonsultować zakup ze specjalistami. W związku z tym rekomenduje się zamawianie folii u renomowanych dostawców, którzy posiadają niezbędną wiedzę ekspercką i doświadczenie. Warto zwrócić uwagę na to, że folie do laminatorów rolowych dostępne są w postaci rolowej, która dostosowana jest do tego typu urządzeń.

Najpopularniejsze folie do laminatorów rolowych

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów folii do laminatorów rolowych. W tym miejscu warto skupić się na kilku wybranych. Są to m.in.:

  • folia barwiąca metaliczna – bardzo ciekawym wyborem są metaliczne folie barwiące w rolach, które dostępne są w różnych barwach. Dzięki temu końcowy efekt laminowania można dopasować bezpośrednio do potrzeb swoich lub klienta. Na rynku dostępne są role o różnej długości. Zastosowanie takiej folii daje efektowny metaliczny blask rysunkom i napisom;
  • folia antystatyczna błyszcząca sztywna – to jedna z najpopularniejszych folii do laminatorów rolowych. Najczęściej dostępna jest w kolorze transparentnym (przezroczysty efekt laminatu) i ma szerokie zastosowanie w codziennym laminowaniu dokumentów i nie tylko;
  • folia jednostronnie matowa sztywna – jak sama nazwa wskazuje taka, folia posiada jedną stronę matową, a drugą błyszczącą;
  • folia dwustronnie matowa sztywna – jak sama nazwa wskazuje, taka folia posiada dwie matowe strony.

To najczęściej wybierane przez klientów folie do laminatorów rolowych. Wybrane produkty mogą różnić się grubością i szerokością folii, a także długością rolki. Przed zakupem warto upewnić się, że wybrany rodzaj pasuje do modelu użytkowanego w firmie laminatora rolowego.