Obitur.pl

Biznes

Jak zadbać o ładny zapach w miejscach użytku publicznego?

Jak zadbać o ładny zapach w miejscach użytku publicznego?

Zapach to ważny element życia człowieka. Ten, który uznajemy za przyjemny, jest w stanie wprawić nas w dobry nastrój, natomiast nieprzyjemny zapach może popsuć nasz humor. Z zapachami wiążą się też wspomnienia, które na tej samej zasadzie mogą uruchomić w nas falę pozytywnych lub negatywnych skojarzeń. Obserwację tę możemy wykorzystać, aby stworzyć przestrzeń przyjazną dla przebywających w niej ludzi. W takim razie nasuwają się pytania, jaki wpływ mają wybrane zapachy na ludzi np. w przestrzeni handlowej i jak zadbać o ładny zapach w miejscach użytku publicznego. W tym artykule poznamy na nie odpowiedź.

Wpływ zapachu na konsumenta w przestrzeni handlowej

Nietrudno zauważyć, że w miejscach takich jak piekarnia, zapach świeżego pieczywa zachęca ludzi do zakupów. Tak samo różne sklepy z odzieżą rozpylają konkretne zapachy w swojej przestrzeni handlowej za pomocą specjalnie przygotowanych perfum jako część marketingu, po to, aby konsument kojarzył zapach z daną marką. Droższe marki skupiają się na dystynktywnych zapachach kojarzonych z drogim produktem np. tych skórzanych i drzewnych. Niezwykle ważne są również doceniane przez większość ludzi zapachy kwiatowe.

Wpływ zapachu kwiatów na użytkowników miejsc publicznych 

Zapach kwiatów kojarzy się z pięknem, świeżością i młodością. Pozytywne skojarzenia, które budzi, zostały poddane badaniu przez Uniwersytet Nevady w Las Vegas w 2009 roku. Badanie analizowało, jak wydajne jest stosowanie zapachu, aby zachęcić klientów do dłuższej gry w kasynie w Las Vegas i wykazało, że kwiatowe zapachy zatrzymywały klientów w kasynie na czas dwukrotnie dłuższy, co przełożyło się na większe zarobki kasyna. Znając fakty na temat wagi zapachu w danym miejscu, przedstawmy sposób na uzyskanie pożądanej w nim woni:

Skoncentrowany odświeżacz powietrza Clinex Scent

Clinex Scent to wysokiej jakości skoncentrowany odświeżacz powietrza, który pozwoli Ci na uzyskanie pięknego, trwałego zapachu w każdym pomieszczeniu. Sprawdzi się szczególnie dobrze w miejscach użytku publicznego takich jak biura, pomieszczenia gościnne, galerie handlowe i wiele innych. Jego wysoko skoncentrowana formuła pozwala na uwalnianie zapachu przez kilka dni, co przekłada się też na ekonomiczność tego bestsellerowego produktu. Nuty zapachowe, które oferuje Clinex Scent to m.in. kwiecisto-owocowy Słoneczny Dzień oraz słodka i tropikalna Hawajska Vanilia.

Podsumowanie

Zapach stanowi bardzo ważną część przestrzeni publicznych. Jest w stanie budzić pozytywne skojarzenia, przez co wpływa na samopoczucie czy decyzje konsumenckie wystawionych na jego działanie ludzi. Sposobem na uzyskanie pięknego zapachu w pomieszczeniu jest Clinex Scent, czyli skoncentrowany, wydajny odświeżacz o bajecznych nutach zapachowych.