Obitur.pl

Biznes

Dlaczego regały dłużycowe to efektywne uzupełnienie systemu magazynowego?

Dlaczego regały dłużycowe to efektywne uzupełnienie systemu magazynowego?

Regały do przechowywania różnych grup towarów, w tym o nietypowych rozmiarach to ciekawa propozycja dla magazynów elastycznych, pragnących lepiej dopasować się do potrzeb klientów. Czym charakteryzują się regały dłużycowe? Czy dobrze wpływają na pojemność magazynu i gdzie sprawdzają się najlepiej?

Charakterystyka systemu magazynowego dla produktów o niestandardowych rozmiarach

Regały dłużycowe też określane mianem regałów wspornikowych to system niezwykle wytrzymały i płynnie współpracujący z suwnicami lub wózkami widłowymi. Jeżeli inwestor nie jest do końca przekonany do wdrożenia systemu powinien postawić na regały jednostronne, które można później zmodyfikować na dwustronne, a tym samym błyskawicznie powiększyć przestrzeń składowania. Tylko na regałach dłużycowych przechowuje się towary o niestandardowych rozmiarach, w tym arkusze blachy, płyty wykorzystywane w branży budowlanej, elementy karoserii w sektorze motoryzacyjnym. Rama w regale wytrzymuje obciążenie od około 150 kg do około czterech ton w zależności od wersji. Właściciele magazynów wykorzystują najczęściej bezpłatne konsultacje z producentem przed ostatecznym wyborem. Nie chodzi tylko o optymalizację nośności, ale też wysokości i długości ramion.

Ciekawe cechy konstrukcyjne

Regały wspornikowe wypadają dobrze nie tylko wewnątrz magazynu, ale też na zewnątrz. W tym celu wystarczy zamówienie konstrukcji ocynkowanej ogniowo połączonej z zadaszeniem. Wyłącznie jednostronne obciążenie konstrukcji nie zagraża pracownikom w magazynie, a zaokrąglone krawędzie ramion zapewniają większe bezpieczeństwo przechowywanym towarom. Regały dłużycowe podlegają regulacji wysokości. Operator nie musi przeprowadzać czasochłonnych czynności związanych z rozkręcaniem. Wystarczy jedynie konfiguracja ramy.

Asortyment uzależnia wybór regałów

Zamówienie regałów powinna poprzedzać analiza wymiarów przechowywanych produktów, ponieważ to ułatwia manewrowanie wózkiem widłowym i późniejszą kompletację zamówień. Towary przechowywane w takim systemie powinny rozkładać się równomiernie na wspornikach, aby nie powodować problemów z dostępnością.

Co można przechowywać w takim układzie?

Głównie materiały budowlane, w tym dłuższe profile, rury, elementy karoserii, a po optymalizacji konstrukcji nawet kable. Regały wspornikowe to doskonałe miejsce na płyty, blachy, drewno. W przypadku bardziej wrażliwych produktów wystarczy dodanie ograniczników. Każdy nieregularny kształt, trudny w klasyfikacji pasuje do składowania w systemie dłużycowym.

Na zakończenie

Rozszerzenie magazynu o regały dłużycowe to często alternatywa dla pełnej przebudowy obiektu. System zapewnia wiele miejsca do elastycznego składowania, wytrzymuje ogromne obciążenia w zależności od specyfikacji projektowej i pasuje nie tylko do wnętrz, ale i na zewnątrz. Warto pamiętać, że to rodzaj produktów uzależnia zamówienie konkretnego systemu. Zwolennicy regałów wspornikowych, dłużycowych docenią wszechstronność konstrukcji i wygodę ustawienia bezpośrednio przy ścianie.