Obitur.pl

Uroda

Czy da się zapobiec utracie jędrności skóry po redukcji masy ciała?

Czy da się zapobiec utracie jędrności skóry po redukcji masy ciała?

Utrata zbędnych kilogramów to złożony proces, wymagający cierpliwości. Coraz częściej zdarza się jednak, że po znacznym spadku wagi skóra nie jest w stanie powrócić do pierwotnej jędrności. Z tego powodu zabiegi z wykorzystaniem stymulatorów tkankowych stają się coraz częstszym przedmiotem zainteresowania wielu pacjentek w różnym wieku. Jakiego rodzaju preparaty warto zaproponować w tego rodzaju terapii? Odpowiedź na to pytanie znajduje się w treści dzisiejszego wpisu.

Wiotkie ciało po odchudzaniu – popularny problem pacjentów

Nagła utrata masy ciała wiąże się z ryzykiem widocznych problemów z elastycznością i jędrnością skóry. Szybkie odchudzanie może więc przynieść pozytywne efekty, a jednocześnie być powodem wystąpienia innych problemów. Przywrócenie elastyczności skóry jest jednak możliwe, dzięki odpowiednim zabiegom przeprowadzanym przez profesjonalistów w gabinetach medycyny estetycznej.

Preparatami, które w ostatnim czasie sprawdzają się w tym kontekście coraz lepiej są stymulatory tkankowe. Innym rozwiązaniem umożliwiającym szybkie przywrócenie skóry do jej dawnej formy jest też lipoliza. Dlaczego to właśnie tego typu sposoby cieszą się największym zainteresowaniem pacjentów w ostatnich latach?

Stymulatory tkankowe – dlaczego warto je stosować?

Każdemu pacjentowi odwiedzającymi kliniki specjalistyczne zależy na poprawie swojego wyglądu. Zabiegi wykorzystujące stymulatory tkankowe są idealną propozycją dla tych, którym zależy na odbudowie struktury skóry przy wykorzystaniu techniki biostymulacji. Preparat ma zdolność do poprawy wyglądu skóry, ponieważ po aplikacji stymuluje komórki do produkcji kolagenu i elastyny. Ich atutem jest nie tylko łatwość w iniekcji, ale przede wszystkim swoista uniwersalność.

Dobrej jakości produkty do lipolizy mogą być stosowane zarówno w miejscach problematycznych, jak i na twarzy. W przypadku drugiego wariantu preparaty wyróżniają się tym, że nie zmieniają rysów twarzy pod względem wolumetrycznym. Stymulatory zastosowane na twarzy przyczyniają się do zmniejszenia widoczności oznak starzenia, niwelowania bruzd nosowo-wargowych, kurzych łapek czy zasinień pod oczami. Jednocześnie, stymulatory tkankowe są bardzo dobrze tolerowane przez większość pacjentów.

Jakie stymulatory tkankowe będą dobrym rozwiązaniem?

Wśród specjalistycznych preparatów należy wyróżnić Power Delete. Produkt przeznaczony do twarzy i ciała gwarantuje natychmiastowy efekt ,,spalenia” miejscowej tkanki tłuszczowej, a także wspiera modelowanie sylwetki. Power Delete biostymuluje organizm do produkcji kolagenu i elastyny, co zapobiega wiotkości skóry oraz powstawaniu fałd w różnych obszarach. Zastosowanie preparatu z kwasem deoksycholowym zapewnia skórze jędrność, nawilżenie oraz regenerację. Dodatek ekstraktu z nasion orzecha włoskiego zmiękcza naskórek, a wyciąg z kory kasztanowcai wyciąg z morszczyny pęcherzykowatego  minimalizują ryzyko powstania obrzęku, a także wspierają proces spalania tkanki tłuszczowej.