Obitur.pl

Technologie

Czujniki Di-Soric – kontrola jakości przy użyciu specjalistycznego oświetlenia

Czujniki Di-Soric – kontrola jakości przy użyciu specjalistycznego oświetlenia

Inspekcje w wielu gałęziach gospodarki wymagają zastosowania odpowiednich czujników z wartościowym oprogramowaniem. Jak wygląda kontrola jakości przy użyciu specjalistycznego oświetlenia i w jaki sposób w ogóle podejść do takiej inwestycji?

Czym powinien charakteryzować się dobry czujnik przeznaczony do inspekcji?

Czujniki Di-Soric przeznaczone do inspekcji wyróżniają się elastyczną konfiguracją, a także możliwością wymiany obiektywów. Czujnik współpracuje bezpośrednio z oświetleniem ledowym i zapewnia kontrolerowi większą precyzję obrazowania. Ważne zalety dobrego systemu oświetlenia maszynowego to szybkość wymiany obiektywów, dostosowanie do pracy na różnych odległościach i rozdzielczościach. Nowoczesne czujniki wykonują pomiary i odczyty, chociażby kodów kreskowych, więc ułatwiają wiele działań kontrolnych w podstawowej działalności przedsiębiorstwa.

Dobre oświetlenie podczas kontroli to właściwie niezbędny dodatek

Narzędzia do kontroli przy użyciu specjalistycznego oświetlenia powinny zachowywać dużą stabilność, co odbije się pozytywnie na dostrzeganiu szczegółów. Przed wyborem technologii warto przeanalizować interfejs pod kątem popularnych wejść i wyjść, precyzję oprogramowania, wszechstronność w obliczu zmiennej jasności podczas wykonywania pomiarów. Oświetlenie maszynowe przydaje się w nowoczesnych gałęziach przemysłu, chociażby przy prototypowaniu wrażliwych elementów, w robotyce, w produkcji opakowań. Dobrze, jeżeli cały system kontrolny producent dostarcza razem z intuicyjnym oprogramowaniem. Oświetlenie do systemów wizyjnych musi prawidłowo oddawać rzeczywistość, faktyczne kolory. Równomierne rozprowadzanie światła podczas inspekcji przekłada się na mniejszy margines błędu.

Mniejsze ryzyko wystąpienia błędu ludzkiego

Najlepsze systemy wizyjne analizują wzory, a dzięki temu dają pełną zgodność bieżącej produkcji. Przy okazji wykluczają błąd ludzki przy kontroli. Jakie cechy produktu kontroluje się najczęściej? Głównie odcienie szarości, temperaturę, naturalnie wymiary i ewentualne przemieszczenia. Reszta zależy od specyfiki zakładu. Dobre oświetlenie zwiększa ekspozycję monitorowanego obiektu i najczęściej wyklucza problemy z właściwym odwzorowaniem.

Szansa na rozwój dla inspektorów w wielu gałęziach nowoczesnej gospodarki

Inspektorzy, którzy łączą nowoczesne technologie i oświetlenie maszynowe, a także własną wiedzę osiągają najlepsze wyniki i stanowią podstawę właściwego funkcjonowania wielu producentów. Ludzkie oko nie jest w stanie dostrzegać pewnych szczegółów. Zrobi to jedynie precyzyjny czujnik.

Rekomendacja dla inspektorów poszukujących sprawdzonych rozwiązań

Di-Soric to jedna z ciekawszych marek związana z oświetleniem maszynowym, a także tworzeniem czujników przeznaczonych do inspekcji. Jedna z najważniejszych zalet profesjonalnego systemu wizyjnego to zmniejszenie kosztów wytworzenia produktu zgodnego z projektem i po prostu większe bezpieczeństwo i płynność zakładu produkcyjnego. Przedstawione rozwiązania nie ingerują bezpośrednio i nie zagrażają wrażliwym elementom.