Obitur.pl

LifestyleUroda

5 zabiegów medycyny estetycznej dla mężczyzn

5 zabiegów medycyny estetycznej dla mężczyzn

Wielu mężczyzn uważa, że tylko kobiety potrzebują usług medycyny estetycznej. Jest to błędne przekonanie, które mocno zakorzeniło się w społeczeństwie. Jednak mężczyźni, którzy dbają o siebie i zawsze chcą mieć zadbany wygląd, ignorują stereotypy i nie wahają się odwiedzać salonów medycyny estetycznej. Jakie zabiegi cieszą się popularnością?

Oczyszczanie twarzy

Pielęgnacja skóry zawsze zaczyna się od ultradźwiękowego oczyszczania. Zabieg zwęża pory, usuwa martwe komórki, nadmiar tkanki tłuszczowej i zaskórniki oraz likwiduje ślady zmęczenie twarzy.

Przed wizytą u lekarza medycyny estetycznej mężczyźni muszą się ogolić. Na początku sesji lekarz oczyszcza skórę za pomocą peelingu lub żelu. Następnie stosuje się waporyzator.

Kolejnym etapem jest zabieg na twarz za pomocą aparatu wytwarzającego fale ultradźwiękowe. Podczas tego zabiegu odczuwalna jest prawie niezauważalna wibracja. Po oczyszczeniu twarzy specjalista oceni wynik. Jeśli maszyna nie usunie czarnych plam, zostaną one usunięte ręcznie.

Po zabiegu nakładana jest maska i krem o działaniu łagodzącym. Jednak nawet po takim zabiegu często pojawia się zaczerwienienie skóry. Dlatego też oczyszczanie twarzy nie powinno być wykonywane przed ważnym spotkaniem lub innym znaczącym wydarzeniem. Najlepiej przełożyć zabieg na dzień wolny od pracy.

Peeling

Wraz z wiekiem skóra mężczyzn, podobnie jak skóra kobiet, ulega zmianom. Zmarszczki początkowo tworzą się pod oczami, ostatecznie stają się widoczne na zewnętrznych kącikach ust, a później na czole. Medycyna estetyczna dla mężczyzn może pomóc spowolnić proces starzenia się i wyrównać strukturę skóry. Dokonuje się tego za pomocą procedury o nazwie peeling kwasowy — nisko skoncentrowane kwasy nakłada się na skórę przez 2-3 minuty.

Przez trzy dni po zabiegu zaleca się stosowanie kremu o właściwościach przeciwzapalnych, który łagodzi zaczerwienienia i stymuluje procesy regeneracyjne w skórze właściwej.

Zastrzyk z botoksu

Kremy i serum korygują jedynie łagodnie widoczne zewnętrzne skazy. Gdy twarz pokrywają głębokie zmarszczki, produkty kosmetyczne są bezsilne. W takich przypadkach z problemem mogą poradzić sobie zastrzyki z botoksu. Lekarz wstrzykuje podskórnie toksynę botulinową typu A, która czasowo paraliżuje mięśnie. W efekcie zmarszczki znikają, a skóra staje się gładsza i jędrniejsza. Efekt utrzymuje się przez 8 miesięcy.

Terapia mikroprądami

Ta procedura kosmetologiczna, ze względu na zdolność do radykalnej zmiany twarzy, jest często nazywana „hollywoodzkim blaskiem”. Już po pierwszej sesji drobne linie i zmarszczki są wygładzone, opuchlizna i cienie pod oczami znikają, a cera się poprawia.

Podczas zabiegu skóra poddawana jest działaniu dozowanych impulsów o niskiej częstotliwości. Wyładowanie elektryczne aktywuje krążenie krwi i pozbywa się zmarszczek. Efekt ten można jednak osiągnąć dopiero po pełnym kursie terapii mikroprądami, który obejmuje 10-15 zabiegów dziennie.

Mezoterapia dla włosów

Mężczyźni znacznie częściej niż kobiety cierpią z powodu utraty włosów, co może prowadzić do łysienia. Trycholog pomoże zatrzymać patologiczny proces i zapobiec niepożądanym konsekwencjom. Specjalista przeprowadzi kompleksowe badania diagnostyczne, aby poznać przyczynę problemu i na podstawie wyników badań dobrać skuteczne leczenie.

Zadbany wygląd jest oznaką zdrowia, pewności siebie i udanej kariery. Dlatego należy regularnie odwiedzać salony medycyny estetycznej, aby utrzymać swój wygląd w idealnym porządku.